Kuchynské utierky a ich využitie
Domácnosť

Kuchynské utierky majte vždy po ruke- sú na nezaplatenie

Ak ste žena v domácnosti a varíte obed alebo večeru alebo pripravujete koláč, viete čo je to neporiadok a všade samé hrnce. Tu sa vám rozleje poleva, tu polievka, kvapne krém na podlahu a čo teraz? No samozrejme najlepšou voľbou sú kuchynské utierky. Kuchynské utierky mať po ruke je vždy výhra. Nehovoriac o tom, že v domácnosti sa nachádzajú malé deti, ktoré stále niečo rozlievajú, trúsia, kvapkajú. Zakaždým vyberať handru, namáčať , vyžmýkať  je naozaj otrava. Kuchynské utierky teda výraznou mierou pomáhajú pri udržiavaní poriadku v domácnosti.

Kuchynské utierky treba mať blízko pri kuchynskej linke

Najlepšie niekde po ruke. Typov kuchynských utierok je viacero. Poznáme také kuchynské utierky, ktoré sa nachádzajú v krabici a po jednom sa vyťahujú tak, že vždy s vytiahnutou utierkou sa vám vysunie aj ďalšia. Tento typ je veľmi praktický, ak máte špinavé ruky, rýchlo si ich utriete a osušíte. Potom existuje ďalší typ kuchynských utierok a to sú tie, ktoré sú navinuté v niekoľko metrovom návine a dajú sa veľmi ľahko odmotať. Bývajú perforované, takže odtrhnutie je úplná hračka. Takto pred pripravené kuchynské utierky sa vyrábajú buď jednovrstvové alebo viacvrstvové. Záleží na tom, čo preferujete a ktoré sa vám do kuchyne viac hodia. Niekedy postačí aj tenšia utierka na utretie menšej špiny, niekedy zasa siahame po tých hrubších, keď sa nám rozleje niečo veľké. Kuchynské utierky sa vyrábajú v mnohých farbách aj vzoroch. V prípade, že vám aj na takomto detaile záleží, máte na výber. Na kuchynských utierkach sa nachádza rôzna potlač. Na kuchynské utierky, ktoré sú v kotúčoch a návinoch sa dajú kúpiť veľmi praktické držiaky. Tieto držiaky sú buď horizontálne, dajú sa pripevniť na stenu alebo sa dajú položiť na kuchynskú dosku. Záleží na tom, čo vám v kuchyni viac vyhovuje.

Kuchynské utierky aj na záhradnú party

Ak chystáte záhradnú party, na kuchynské utierky určite nezabúdajte. Je to veľmi praktický pomocník, ktorý vám zjednoduší mnoho procesov. S kuchynskými utierkami si utriete špinavé ruky alebo nimi utriete špinavý a mokrý riad. Sú veľmi dobrou voľbou na mnoho príležitosti.

Skartovačka a jej veľkosť
Kancelária

Skartovačka a odpovede na základné otázky

Túto časť vybavenia kancelárie zrejme netreba nijako špeciálne predstavovať. Ak chcete, resp. Potrebujete z času na čas preriediť svoju papierovú agendu, lepšieho pomocníka na to nenájdeme. Spálenie niekoľkých krabíc dokumentov by vám zabralo veľa času. Zbaviť sa ich jednoduchým vyhodením do koša nechcete a z hľadiska bezpečnosti a ochrany obchodného tajomstva ani nechcete. Kúpite si teda skartovačku, lepšie povedané – rozhodnete sa ju zaobstarať a získať pred tým nejaké informácie o týchto strojoch. Pozrime sa teda na to, aké parametre skartovačka má a čo by ste o nich mali vedieť. 

Skartovačka, otázka – odpoveď 

Čo je rýchlosť skartovania? Odpoveď môže byť následne dvojaká. Prvý údaj môže hovoriť o tom, ako rýchlo je skartovačka schopná daný dokument zlikvidovať. Nikto nechce stráviť niekoľko minút, kým nám “zožerie” jeden list papiera, pozerajte preto na také modely s čo najnižším údajom. Druhý údaj sa týka počtu listov, ktoré vie skartovačka zlikvidovať naraz. V tomto ohľade by sme potom mali vyberať takú, ktorá vie zlikvidovať čo najviac listov v jednom okamihu. Za celkom slušnú sa považujú tie, ktoré dokážu skartovať 5 – 7 listov. Čo je stupeň utajenia? Odpoveď na túto otázku je regulovaná príslušnou normou DIN 32 757, pričom poznáme 5 základných stupňov utajenia. Na tejto škále 1 – 5 sú číslom 5 označované prísne tajné informácie. V preklade to potom znamená, že na aké malé papieriky je skartovačka schopná daný dokument zlikvidovať. Čím menší papierik je, tým vyšší je stupeň utajenia. Čo si mám predstaviť pod spätným chodom? Hovoríme o funkcii skartovačky, ktorá rieši problém so zaseknutím papiera. Predpokladáme, že nie každý zamestnanec vo firme má informáciu o maximálnom počte listov papiera, ktoré môže naraz vložiť do skartovačky. Ak ju v jednom momente zahltíme väčším počtom papierov, skartovačka sa zasekne a my máme možnosť príslušným tlačidlom spustiť spätný chod, ktorý nám papiere niekde z polcesty skartovania vráti späť. Musím sa o skartovačku nejako starať? Samozrejme, tak ako o každý stroj. Pod týmto si však netreba predstavovať nič komplikované a plne postačuje prečítať si priložený návod a riadiť sa ním. V zásade netreba do skartovačky vkladať materiál, na ktorý nie je určená. Nie všetky modely si dokážu poradiť s likvidáciou kancelárskych spiniek. Rovnako je vhodné aspoň občasné naolejovanie hlavice, opäť v súlade s návodom a odporúčaním výrobcu.

Kvalitné kancelárske potreby nájdete na https://officeland.sk/, stačí len kliknúť a objednať si.